Chci nezávaznou poptávkuGeniel

CO a ostatní čidla

CO a  ostatní čidla

Předcházejte zbytečným tragédiím!

Otrava oxidem uhelnatým patří v Evropě mezi nejčastější náhodné otravy. Celkově je odhadováno, že v České republice se oxidem uhelnatým ročně přiotráví přibližně 1500 osob, z toho asi 150 případů je smrtelných.

Jedním ze způsobů, jak se chránit před otravou plynem je instalace detektoru oxidu uhelnatého, popřípadě detektoru výbušného plynu. Tyto detektory jsou v autonomním provedení, nebo provedení pro připojení ke komplexnímu zabezpečovacímu systému.

Autonomní provedení bývá ve formě malé krabičky. V této krabičce je čidlo pro indikaci daného plynu (oxidu uhelnatého, propan butanu, zemního plynu), baterie pro samostatný chod detektoru a malá siréna hlásící případný poplach.

Na strop se montují čidla na CO a zemní plyn, protože jde o plyny lehčí než vzduch. U země se naopak hromadí propan butan. Proto se čidlo na tento plyn montuje u země.

Pro nabídku čidel, případnou montáž nás neváhejte kontaktovat. Nabízíme k prodeji čidla výše vyjmenovaných plynů i se samotnou montáží. Montujeme i čidla, která jsou součástí uceleného zabezpečovacího systému. U těchto systémů jsou pak v případě poplachu informováni obyvatelé bytu hlasitou sirénou nebo telefonicky. Popřípadě si lze celý systém připojit k bezpečnostní agentuře, která začne ihned vzniklý problém řešit.